Korduvad küsimused

Võtmed on kas patendiga või ilma patendita. Patenteeritud võtmetega tuleb alati kaasa võtmekaart, mille alusel on võimalik võtmeid juurde tellida.

Võtme kadumine või varastamine vähendab oluliselt vara turvalisust. Soovituslik on lukk ümber sarjastada (kodeerida) või uue vastu vahetada.

Meil on lai valik enim levinud võtmetoorikuid, võtmete valmistamine toimub meie kaupluses ootetööna ja võtab aega ligikaudu 5 minutit. Valmistame kõiki ABLOY ja ASSA võtmeid.

Pea meeles! Osa võtmeid, nagu näiteks ABLOY Disklock, Novel ja Protec on kaitstud turvakaardiga, mis tähendab seda, et ilma turvakaardita on ebaseaduslik lisavõtit valmistada. Võta turvakaart kindlasti koos võtmega lukukauplusesse kaasa!

Võtmekaart on ainus dokument, mis tõestab, et võtme esitaja on selle omanik ja võtmekaardiga kaitstud võtmeid ei tohi ilma kaardi olemasoluta ükski võtmetöökoda paljundada.

Võtmekaardiga kaitstud ABLOY võtmed on Disklock, Novel, Protec ja Protec2.

Kui tegu on eraldiseisva luku võtmega, siis tuleb lisavõtmete saamiseks lukusüdamik kas ümber kodeerida või välja vahetada.

Pea meeles! Hoia võtmekaarti kindlas kohas ja ära anna seda teistele kasutamiseks. Võtmekaardi kaotamisel on turvalisem võtmepesa ümber kodeerida. Uue korteriomanikuna tuleb patendiga kaitstud võtme puhul küsida eelmiselt omanikult või majahaldurilt koos võtmega ka võtmekaarti.

Ukse käelisust saab määrata vastavalt ukse hingede asukohale. Kui ukse hinged on ust enda poole avades paremal, siis on tegemist paremakäelise uksega ja kui ukse hinged on vasakul, siis on tegemist vasakukäelise uksega.

Ühe ja sama võtmega on võimalik avada mitut erinevat lukku, seda nimetatakse sarjastamiseks.

Lukustuse sarjastamine tähendab seda, et hoones on võimalik avada ja lukustada mitut ust ühe võtmega. Luku südamikud on sarjastatud nii, et võtme omanik saab avada ja lukustada ainult neid uksi, mis on talle kindlaks määratud sarjatabelis.

Lisaks välis- ja korteriuste lukusüdamikele on võimalik sarjastada ka paljude teiste ruumide uste südamikke näiteks kelder, garaaž, elektrikapp ja prügimaja.

Turvalisuse huvides peaksid sarjastatud lukusüdamike võtmed olema kaitstud võtmekaardiga!

A ja B mõõdud on vajalikud südamiku pikkuse määramiseks. A- mõõt on ukselehe paksus ja B- mõõt on kaugus ukse välimise külje servast lukukorpuse tsentrisse.

Ukselingi valimisel tuleks mõelda sellele, kuhu link paigaldatakse. Kas link paigaldatakse välisuksele või siseuksele? Mis tüüpi on uksed? Kas täispuit-, spoon-, klaas- või sileuksed?

Välisustele soovitame paigaldada roostevabast terasest või messing baasil valmistatud lingid, sest need materjalid on ilmastikuoludele vastupidavamad. Siseustele tuleks paigaldada tsingi või alumiiniumi baasil toodetud lingid. 

Ukselinki valides on oluline pöörata tähelepanu ka ukse sees olevale lukukorpusele. Tuleks välja selgitada, kas tegemist on Skandinaavia või Euroopa lukuga, kuna nende lingikruvide kinnituse vahekaugused on erinevad.

Backset ehk tapi kaugus on mõõt lukukorpuse esitahvlist kuni südamiku ava keskpunktini või mõõt ukse servast kuni südamiku jaoks süvistatud ava keskpunktini. Backseti on vaja teada, et valida õige sügavusega lukukorpus.

Lukusüdamikku on vaja puhastada ja õlitada vähemalt 1-2 korda aastas olenevalt kasutuskohast, sagedusest ja – tingimustest. Korteriuste lukke on soovitatav hooldada vähemalt kord aastas. Tiheda kasutusega ukselukud, näiteks korrusmajade välisuksed vajavad hooldamist 3-4 korda aastas.

Kui lukk ei tööta või teeb seda raskelt, siis tuleks esimese asjana välja selgitada, milline osa lukust on kahjustada saanud. Sageli piisab vaid mõne üksiku osa välja vahetamisest või tavapärasest hooldamisest.

Luku vahetamise esimeseks sammuks on luku tüübi ja osade tuvastamine ning koostöös spetsialistiga õigete toodete leidmine.

  1. Tehke uksest ja lukust pilt ning kirjutage üles luku mõõdud.
  2. Saatke pilt lukust koos mõõtude ja probleemi lühikirjeldusega aadressile info@lockforce.ee.
  3. Selgitame välja uksel oleva luku, leiame probleemile lahenduse ja abistame vajaminevate toodete leidmisega.

Liitu meie uudiskirjaga, saa head pakkumised otse e-postile!

Saada küsimus





    Vastame esimesel võimalusel. Kiiret lahendust nõudva küsimuse korral helista numbril (+372) 660 9997.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.