Automaatselt allalaskuv uksetihend- alternatiiv lävepakule

Ukse puhul tasub tähelepanu pöörata sellele, et uks oleks helikindel ning ei laseks läbi valgust ja lõhnasid. Aina rohkem kasutatakse lävepaku alternatiivina ukse sisse süvistatud tihendit, mis täidab ukse sulgemisel põranda ja ukse vahelise ava. Miks valida uks, millel on mehaaniliselt allalaskuv tihend ning kas tihend on praktilisem ja efektiivsem kui lävepakk?

Mis on automaatselt allalaskuv uksetihend?

Ukselehe alla süvistatud tihend laskub ukse sulgemisel ukse alt servast alla ning sulgeb ukse ja põranda vahel oleva tühimiku. 

Planet X3

Automaatselt allalaskuvat uksetihendit kasutatakse peamiselt ukse heli,- valgus- ja õhukindlaks muutmiseks ning selle abil hoitakse ära ka tolmu, vee ja putukate levik. Lisaks on võimalik allalaskuva tihendi abil hoida ruumis kindlat temperatuuri ja vähendada lõhnade levikut ühest ruumist teise.

Allalaskuva uksetihendi abil on võimalik jätkata ruumides põranda pinda ja lävepaku puudumisel saab nendes ruumides ilma takistusteta liikuda piiratud liikumisvõimega või ratastooliga inimene. Samuti saab lävepakuta ruumides töötada segamatult robottolmuimeja.

Allalaskuvatel lävepakkudel on erinevad omadused ja tehnilised näitajad vastavalt sellele, milline on vajadus ja millist eesmärki peab allalaskuv uksetihend täitma. Näiteks on tihendeid, millel on suitsu, tuletõkke või viivitusega alla laskumise funktsioonid ja on ka tihendeid, millel on evakuatsiooni nõudmistele vastavad sertifikaadid, kaitse radioaktiivsuse eest või bakterite leviku tõkestamise funktsioon.

Tihendit on võimalik paigaldada puidust,- metallist või PVC ukse süvisesse nii tootmisprotsessis kui ka hiljem uksele lisaelemendina näiteks sokli abil. Lävepakku on võimalik tellida ka liugustele.

Kas allalaskuvat uksetihendit on võimalik paigaldada ka klaasuksele?

Allalaskuvat uksetihendit on võimalik paigaldada erineva paksuse ja pikkusega klaasuksele ning see kinnitatakse klaasi pinnale spetsiaalse liimiga. Klaasuksele paigaldatavat tihendit on võimalik tellida heliisolatsiooni, suitsu ja tuletõkke omadustega.

Planeti klaasukse lävepakud

Lock Force tootevalikus on uus allalaskuv uksetihend, millel on ventileerimist võimaldavad omadused

Planeti uus automaatselt allalaskuv ventileerivate omadustega uksetihend sobib hästi puidust ustega ruumidele, kus ventileeritava õhu liikumine peaks toimima läbi ukse all oleva avause. Tihend võimaldab õhul liikuda ühest ruumist teise ka juhul, kui uks on suletud. Allalaskuv uksetihend sobib kohta, kus soovitakse takistada lõhnade, valguse ja helide väljumist teise ruumi, näiteks tualettruumide ustele.

Planeti ventileerimist võimaldava allalaskuva uksetihendi heliisolatsioon on kuni 27 dB ja tihend laskub alla kuni 20 mm, ta on vaikselt sulguv, energiasäästlik ja tihendit saab tellida ka tuletõkke omadustega. Ventileeriva omadusega allalaskuvat lävepakku on võimalik tellida ka klaasustele.

Liitu meie uudiskirjaga, saa head pakkumised otse e-postile!

Saada küsimus

    Vastame esimesel võimalusel. Kiiret lahendust nõudva küsimuse korral helista numbril (+372) 660 9997.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.